• Vorige pagina


Geen 16? Geen druppel

Normale prijs € 15.70
12 flessenprijs, prijs per fles € 14.40

Weingut Juris Burgenland Pinot Noir 2010

Liefhebbers van verfijnde pinot noir hebben steeds meer keuzemogelijkheden. Het monopolie van de Bourgogne op goede pinot noir is snel aan het verdwijnen ten gunste van bijvoorbeeld Duitse wijnstreken. Maar ook Oostenrijk heeft sterke troeven. Dat bewijzen Axel en Helga Stiegelmar van het wijngoed Juris met hun pinot noir. Zij produceren een op-en-top verfijnde rode wijn aan de noordoost-oever van de Neusiedlersee. Het klimaat blijkt hier heel geschikt om een optimale rijpheid te bereiken mét behoud van de zo noodzakelijke frisheid.

Na de gisting volgt rijping van enkele maanden op grote houten fusten. Vanwege de fijnheid van de wijn gebeurt dit heel gedoseerd. Mede hierdoor is de Juris selection een uitstekende en voorbeeldige pinot noir met het herkenbare, verse kersenfruit. Juris is lid van de exclusieve en slechts 15 leden tellende groep Renommierte Weingüter Burgenland.

Axel Stiegelmar

Share |

  • Schroefdop
  • Persreferentie

Proefnotitie voor Weingut Juris Burgenland Pinot Noir

Heldere lichtrode kleur; verfijnd kersenfruit en gedoseerd eikenhout in de geur. De smaak zet soepel en rond in en eindigt elegant en geurig.

Drinken bij

Verfijnde rode wijn, uitstekend bij fazant of parelhoen of pastagerechten met champignons.

Houdbaarheid

Op dronk vanaf twee jaar na oogst, gemakkelijk tot vijf à zes jaar houdbaar.

Proefdoos

Deze proefdoos bevat de volgende wijnen:

1 Carmelo Rodero Ribera del Duero,
2 Son Prim Mallorca,
1 Carabantes syrah Chili,
2 Chakana Estate Malbec.

Schrijf een review



Vergelijkbare producten voor Weingut Juris Burgenland Pinot Noir

Weingut Juris Burgenland Sankt Laurent

Weingut Juris Burgenland Sankt Laurent 2010

Normale prijs € 14.85
12 flessenprijs, prijs per fles € 13.60