• Vorige pagina


Geen 16? Geen druppel

Normale prijs € 17.00
12 flessenprijs, prijs per fles € 15.60

Château l'Euzière Pic Saint-Loup 2009

Pic Saint Loup - cuvée Les Escarboucles

Het kleine Pic Saint Loup geldt als één van de mooiste “crus” van de Languedoc met duidelijke stijlverschillen tussen de producenten. Sommige wijnmakers zoeken massieve wijnen met kracht en concentratie, anderen, zoals broer en zus Michel en Marcelle Causse, gaan voor zachte tannines en verfijning. Het kleine domaine produceert nog geen 50.000 flessen per jaar en heeft door hoge (Parker 90+) waarderingen op rij internationale bekendheid gekregen.

De topwijn, Les Escarboucles, komt van hoofdzakelijk syrah (80%) druiven met een klein deel grenache en mourvèdre. Het extreem lage rendement van 25 hl per hectare geeft een geweldige kwaliteit druif. De twaalf maanden houtrijping op Allier fusten is een topwijn waardig. Dit is Zuid- Franse wijn op grand cru niveau!

Share |

  • Persreferentie

Proefnotitie voor Château l'Euzière Pic Saint-Loup

Diepe, volrode kleur en een intens krachtig aroma van fraai gerijpt rood en zwart fruit, verfijnd eikenhout en kruidige, peperige nuances. De smaak zet overrompelend, maar zacht en evenwichtig in; de afdronk is zeer lang, heerlijk aromatisch, kruidig en vol.

Drinken bij

Een overweldigende wijn, uitstekend bij vele smaakvolle gerechten zoals rundvlees met wijnsaus of pittige wildschotels.

Houdbaarheid

Op dronk tussen 3 en 8 jaar na oogst.

Schrijf een review



Vergelijkbare producten voor Château l'Euzière Pic Saint-Loup

Domaine de l'Arjolle Côtes de Thongue Cuvée Cabernet-Merlot

Domaine de l'Arjolle Côtes de Thongue Cuvée Cabernet-Merlot 2011

Van € 9.40 voor € 7.95 per fles
Révélation Pays d'Oc Pinot Noir

Révélation Pays d'Oc Pinot Noir 2011

Normale prijs € 9.35
12 flessenprijs, prijs per fles € 8.55